winnice

Producent
Vincent Girardin
Kraj / region
BURGUNDIA / FRANCJA

Historia Maison Vincent Girardin jest stosunkowo nowa. W 1980 roku, w wieku 19 lat, Vincent Girardin, syn rodziny winiarzy z Santenay od XVII wieku, zdecydował zaczął produkować wino z pięciu akrów winorośli, które odziedziczył po rodzicach. Od najmłodszych lat Vincent miał pasję do pracy z winoroślą i wielki szacunek dla potencjału, który reprezentują, a jego ambicją było produkowanie własnego wina. Jakość jego win została szybko rozpoznana przez koneserów na całym świecie, co pozwoliło mu rozwinąć działalność, koncentrując się przede wszystkim na wielkich białych i czerwonych winach z Côte de Beaune. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na jego wina, opracował nowe podejście w Burgundii: kupował winogrona od producentów, którzy podzielają tę samą filozofię i te same wysokie standardy.

W 2012 roku Vincent Girardin sprzedał swoją  długoletniemu partnerowi Maison. Jean-Pierre Nié, prezes Compagnie des Vins d’Autrefois w Beaune, naturalnie postanowił kontynuować pracę w małym zespole dziewięciu osób, które przez wiele lat były wierne Maison.

Dziś Eric Germain nadal podtrzymuje styl win, a Marco Caschera sprzedaje je na całym świecie. Prestiżowy terroir od Santenay aż po wzgórze Corton w połączniu z talentem i pasją zespołu sprawia, że kolekcja win burgundowych Vincenta Girardina świadczy o standardzie i  doskonałości.Wina tego producenta